Zjisti kdo vystoupil na Busfestu v minulých ročnících a jaké doprovodné programy jsme pro návštěvníky již připravili.

BUSFEST 2016

Tento ročník se pokusil posunout zážitek z Busfestu zase o trolej dál. Zatímco se návštěvníci proháněli v ulicích uvnitř trolejbusů, pod Velkým Kinem vznikla festivalová zóna s nafukovací halou, kde se konala venkovní afterparty do ranních hodin, s ještě větší porci hudby než kdy dřív. Ale pěkně od začátku.

V odpoledních hodinách se sešel dav lidí na točně, kde teklo pivo proudem a čekání na trolejbusy jim hudbou oživili Killiekrankie a Blues Station. Tyto kapely tak ještě více navnadili diváky na jízdy s hlavními interprety. Možná proto při jejich příjezdu byl do trolejbusu přetlak jako ve Wallmartu při Black Friday.

V jednom trolejbuse se o nekonečnou jízdu na vlně rocku postarali polští The Stubs, v druhém si milovníci pořádných beatu a sarkastického rapu užili netradiční spojení IdeaFatte a McGeye, no a v tom třetím, tam se tančilo v rytmu saxofonu Deesaxxe a pořádné jízdy setu DJe Lucky Boye. Přestože všichni byli dostatečně vyřádění, Busfest jim přinesl další 3 kapely, které svojí úrovní vůbec nezklamaly. Fertile Hump kteří přijeli společně s The Stubs všechny vrátili zpátky na vlnu pořádného rocku. Vítr Raggae přinesli na závěr celého festivalu čerství vítězi ceny Anděl Urban Robot.

BUSFEST 2014

Psal se rok 2014 a BusFest 16. dubna rozjížděl již pátý ročník festivalu. Přípravy byly velkolepé. Ve 14 hodin nastoupilo před Velké kino několik set lidí, aby překonali český Guinessův rekord v polštářové bitvě – taky, že se to podařilo!

V 16 hodin začal samotný festival na trolejbusové točně u Sportovní haly, kde vystoupila mladá kapela The Blackties. Návštěvníci si užívali hudební pohodu, soutěže a další atrakce s přáteli u pivka, čaje či kafe a poté se hned přesouvali do jednoho ze 3 trolejbusů, které vyráželi v 18 hodin.

V jednom z trolejbusů se přítomní hudební nadšenci setkali s hlavní hvězdou BusFestu Rockym Leonem, který pochází z Kalifornie. Jeho hudbu řadíme do žánru Reggae, hip-hop a ska. Další trolejbus okouzlil známý sympaťák Paulie Garand, hvězda českého rapu a hip-hopu. V posledním autobuse program uzavřela dvojice slovenských DJ`s vystupujících pod názvem Malalata, věnující se populárnímu žánru electro-swing.

Celé kouzlo festivalu, které je v atmosféře, završila afterparty. Aby taneční nálada neupadla, vystoupili místní DJ`s Apheo a Zebro. Zlatý hřeb večera byl DJ Ondra Albrecht z rádia Kiss Publikum, který přidal na zážitku celého festivalu.

BUSFEST 2012

V roce 2011 se na vavřínech neusnulo, jednoduše si pořadatelé nechali záležet na třetím ročníku ,,Ujetého festivalu”, který se uskutečnil 3. 4. 2012 v 17:00 hodin na točně trojebusů u Sportovní haly.

En.dru dvojnásobný mistr České republiky v beatboxu a vicemistr světa v loopingu nabudil výbornou atmosféru, která provázela celý festival. Rock and roll v podání Genius Mess Poets nasál další trolejbus a hopsalo se o sto šest. Bandaband se svým nezaměnitelným zvukem a energií roztancovala druhý trolejbus – vybušná směs blues, rocku, funku a latiny prostě nutila dupat si do rytmu. A aby toho nebylo málo, život smíchem si busfesťáci prodloužili na komediální stand-up show Na stojáka.

Klub Golem s náma zase rozjížděl od 20:00 hodin afterparty, na které návštěvníci pařili na Xaviera Baumaxa, Smola a hrušky, Second-Hand HusBand a zlínskou diskotékovou legendu DJ Vaška Vymětalíka.

BUSFEST 2015

Atmosféra Zlína byla zase pořádně ujetá, když se 15. dubna návštěvníci Busfestu sešli, aby probudili město z hudební letargie. Nedočkavci od 16 hodin řádili na točně, kde byly připravené adrenalinové atrakce, hrála hudba a stánky s občerstvením se nezastavily. Nechyběl ani tématický fotokoutek, který přímo tiskl fotku na památku.

To nejlepší samozřejmě přišlo v 18 hodin, kdy všichni naskočili do trolejbusů a interpreti spustili pořádnou jízdu. Zlínskými základy otřásl nezapomenutelný rockabilly nářez od slovenských The Cellmates. Na elektro-melancholickou strunu zahrálo české duo VR/NOBODY a třetí trolejbus rozeskákal slovenský rapper Strapo.

Konečná zastávka byla u Musiclandu, kde si všichni vychutnávali poslední chvíle v trolejbusech a poté vyskákali na pokračující afterparty.

BUSFEST 2013

V roce 2013 se konal čtvrtý ročník našeho netradičního festivalu. V den konání akce se v 15 hodin na náměstí Míru sešli rockeři Rattle Bucket z Brna a pop-punkeři Criminal Collection ze Vsetína, kde udělali parádní show. Zároveň v té době vyrazil do ulic vyhlídkový Baťa retrobus, nabízející komentovanou projížďku po zlínských památkách.

První kolo trolejbusů vyjelo v 18 hodin z trolejbusové točny u Sportovní haly. Line up byl parádně nadupaný. V jednom ze třech trolejbusů rozjel svou show dvojnásobný mistr České republiky v beatboxu a vicemistr světa loopingu Ondřej Havlík, známější pod svojí přezdívkou En.dru. Druhý trolejbus rozproudili experimentální hiphopeři z Prahy WWW a ve třetím vystupovalo Andělem oceněné duo Dva.

Tímto to ale nekončilo a o mimo hudební zábavu se postaral imitátor Petr Jablonský. Po skončení hlavního line upu se od 21 hodin konala afterparty s DJ`s, která zakončila celou akci.

BUSFEST 2010

Jelikož se první ročník Busfestu povedl, neváhalo se ani trošičku a organizátoři se pustili do druhého ročníku, který se konal 26. 10. 2010 v 18:00 hodin.

Z točny u Sportovní haly vyjížděly dohromady tři linky trolejbusů. První trolejbus zaplnilo kontroverzní hip-hoperské duo ČokoVoko. Hravá a pohodová pětice týpků Goodfellas, která hraje výhradně s akustickými nástroji, získala svou pozornost v druhém trolejbuse. Neuvěřitelnou bubenickou show předvedlo složení bubeníků z Czech Virtual Drum Festival, ano čtete dobře, i bubny se do trolejbusu vešly. :-)

Ve 21:00 hodin se začal plnit klub Golem a afterparty druhého ročníku Busfestu se hned ze startu rozjela! Caledonia ve stylu indie-pop a Midi Lidi hrající elektro perfektně rozproudili lidské krvinky.

BUSFEST 2009

BUsFEsT, aneb hudební bufet se poprvé rozjel 11. 2. 2009 v 19:00 z točny u Sportovní haly. Vendula Velísková, manažerka prvního ročníku, se nechala inspirovat projektem BePop!BeMobile!, který viděla v Německu. Originalita a neuvěřitelná blízkost interpreta ji nadchla natolik, že musela podobný projekt rozjet i ve Zlíně – děkujeme za to!

Z točny vyjížděly dohromady čtyři trolejbusy. V každém z trolejbusů mohli první návštěvníci Busfestu vidět a slyšet čtyři žánrově odlišné kapely, takže si na chuť přišel opravdu každý! Milovníci jazzu a nejen ti si užívali valašskou skupinu Ležérně a vleže. IdeaFatte se postarali o parádní hip-hopovou show, kytaroví November 2nd uspokojili sluchové buňky všech rockerů a čtvrtý trolejbus rozskákala dvojice Huso.

Afterparty byla taky hodně našlapaná – konala se na třech místech ve Zlíně! Jazzová kapela Apoaché rozhýbala Zelenáčovu šopu. Do klubu Golem přijela skupina Laura a její tygři, která z organizačních důvodů nahrazovala Monkey Business a nechyběl ani zahraniční interpret James Harries z Velké Británie.